Powstało Koło M.I. 2 — Misja dla Rosji

Drodzy Rycerze,

Dyrektor Rycerstwa Niepokalanej, ks. Karol Stehlin, utworzył Koło M.I. 2 — Misja dla Rosji skupiające Rycerzy, którzy pragną modlić się w intencji poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi zgodnie z prośbami Matki Bożej wyrażonymi w Fatimie i Tuy.

Każdego dnia ofiarujemy modlitwę w intencji poświęcenia Rosji:
O Niepokalana, prosimy Cię, spraw, niech Papież wraz z biskupami całego świata poświęci Rosję Twemu Niepokalanemu Sercu.

Drogi Rycerzu, jeśli chcesz przyłączyć się do wspólnej modlitwy, zapoznaj się ze statutem Koła (dostępnym w linku poniżej) i wyślij swoje zgłoszenie (podając imię i nazwisko, adres e-mail oraz kraj zamieszkania) na adres:

info@militia-immaculatae.asia

Statut Koła M.I. 2 — Misja dla Rosji do pobrania

Dnia 13 lipca 1917 roku w Fatimie Matka Boża przekazała prośbę o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Podczas objawienia w Tuy (13 czerwca 1929 roku) Niepokalana powiedziała do s. Łucji: Przyszła chwila, w której Bóg wzywa Ojca Świętego, aby wspólnie z biskupami całego świata poświęcił Rosję memu Niepokalanemu Sercu. Obiecuję ją uratować za pomocą tego środka.

Święty Maksymilian pragnął apostołować w Rosji, wydawać „Rycerza Niepokalanej” w języku rosyjskim. W 1931 roku pisał: Jej sztandar będzie zatknięty też na Kremlu; słowem, że Ona naprawdę będzie Królową każdego serca i wprowadzi do każdego serca miłość Bożą Serca Jezusowego. Czyli że cel M.I. będzie osiągnięty.

Wszystkie informacje na temat działalności koła, będą dostępne pod adresem:
www.consecrationrussia.wordpress.com

Zgodnie z myślą św. Maksymiliana, założyciela Rycerstwa Niepokalanej, istnieją trzy stopnie M.I.:
— M.I. 1 — bez zobowiązań, wedle mniejszej lub większej gorliwości — działanie pojedyncze — bez heroizmu — z granicami. Zjednoczenie z wolą Niepokalanej, pełnienie Jej woli, wedle gorliwości różnej.
— M.I. 2 — zobowiązanie wedle jakiegoś statutu stowarzyszenia — działanie zbiorowe — bez heroizmu, z granicami. Zjednoczenie, pełnienie Jej woli wedle też statutu stowarzyszenia.
— M.I. 3 — bezgraniczność oddania się — więc i heroiczność działania i doskonalenie bezgraniczne — stać się Niepokalanej coraz doskonalej — stać się Nią, jak Ona Bożą i Bogiem (w sensie katolickim), (ubóstwienie w Niej i przez Nią). Zjednoczenie, pełnienie Jej woli bezgraniczne. Doskonała M.I. Siła bez granic.
(św. Maksymilian, Mugenzai no Sono, ok. 12 VI 1934)

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save