Drodzy Rycerze,
Dyrektor Rycerstwa Niepokalanej, ks. Karol Stehlin, utworzył Koło M.I. 2 — Misja dla Rosji skupiające Rycerzy, którzy pragną modlić się w intencji poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi zgodnie z prośbami Matki Bożej wyrażonymi w Fatimie i Tuy.
Każdego dnia ofiarujemy modlitwę w intencji poświęcenia Rosji:
O Niepokalana, prosimy Cię, spraw, niech Papież wraz z biskupami całego świata poświęci Rosję Twemu Niepokalanemu Sercu.
Drogi Rycerzu, jeśli chcesz przyłączyć się do wspólnej modlitwy, zapoznaj się ze statutem Koła (dostępnym w linku poniżej) i wyślij swoje zgłoszenie (podając imię i nazwisko, adres e-mail oraz kraj zamieszkania) na adres:
Statut Koła M.I. 2 — Misja dla Rosji do pobrania
Dnia 13 lipca 1917 roku w Fatimie Matka Boża przekazała prośbę o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Podczas objawienia w Tuy (13 czerwca 1929 roku) Niepokalana powiedziała do s. Łucji: Przyszła chwila, w której Bóg wzywa Ojca Świętego, aby wspólnie z biskupami całego świata poświęcił Rosję memu Niepokalanemu Sercu. Obiecuję ją uratować za pomocą tego środka.
Święty Maksymilian pragnął apostołować w Rosji, wydawać „Rycerza Niepokalanej” w języku rosyjskim. W 1931 roku pisał: Jej sztandar będzie zatknięty też na Kremlu; słowem, że Ona naprawdę będzie Królową każdego serca i wprowadzi do każdego serca miłość Bożą Serca Jezusowego. Czyli że cel M.I. będzie osiągnięty.
Wszystkie informacje na temat działalności koła, będą dostępne pod adresem:
www.consecrationrussia.wordpress.com
Zgodnie z myślą św. Maksymiliana, założyciela Rycerstwa Niepokalanej, istnieją trzy stopnie M.I.:
— M.I. 1 — bez zobowiązań, wedle mniejszej lub większej gorliwości — działanie pojedyncze — bez heroizmu — z granicami. Zjednoczenie z wolą Niepokalanej, pełnienie Jej woli, wedle gorliwości różnej.
— M.I. 2 — zobowiązanie wedle jakiegoś statutu stowarzyszenia — działanie zbiorowe — bez heroizmu, z granicami. Zjednoczenie, pełnienie Jej woli wedle też statutu stowarzyszenia.
— M.I. 3 — bezgraniczność oddania się — więc i heroiczność działania i doskonalenie bezgraniczne — stać się Niepokalanej coraz doskonalej — stać się Nią, jak Ona Bożą i Bogiem (w sensie katolickim), (ubóstwienie w Niej i przez Nią). Zjednoczenie, pełnienie Jej woli bezgraniczne. Doskonała M.I. Siła bez granic.
(św. Maksymilian, Mugenzai no Sono, ok. 12 VI 1934)